čtvrtek 24. března 2016

Tilda se šicím strojem

Knížku Tilda´s spring ideas jsem si cíleně kupovala kvůli panence se šicím strojem, protože když jsem jí na pinterestu zahlédla, tak jsem věděla, že si jí musím ušít. Už od začátku jsem měla jasnou představu, jak bude vypadat :)

Chtěla jsem, aby to byl můj maskot k šicímu stroji a zároveň, aby mě co nejvíc vystihovala. Proto jsem zvolila červenou a růžovou barvu- obě patří k mým nejoblíbenějším barvám. V knížce tato panenka džínovou bundu nemá, ale protože džísku mám doma v několika provedeních a nosím jí hrozně ráda, tak opět další must have kousek, co panenka musela mít na sobě :) Šicí stroj jsem původně chtěla dělat papírový, co byl v knížce, ale nakonec jsem se hecla a zkusila ušít tento pidi šicí stroj.

Šití džínové bundy bylo docela masakr, protože jsem neměla měkkou džínovinu a nechtělo se mi čekat, než jí někde seženu (tak to mám s hodně věcmi, že je chci teď a tady :D )- takže je ze zbytků starých "tvrdých" kalhot a byl to docela proces- především otočit rukávy z rubu do líce :D

Nikdy bych neřekla, že mě šití takové panenky bude tolik bavit. Asi ušiji ještě nějakou- teď už vím, co příště víc vychytat (především výplň).
Strašný proces bylo sehnat pěknou vlnu na vlásky, která by se mi líbila a vypadala alespoň trochu vlnitěji než obyčejná rovná vlna.Nakonec se mi podařilo sehnat absolutně nádhernou přízi http://www.takyklubka.cz/Prize-Drops-Alpaca-Boucle-hneda-0602-d43.htm
Jedná se o měkkou přízi z vlny peruánských lam. Alpaková srst není nijak upravovována - před vlastním barvením neprochází žádnou formou chemického ošetření, pouze běžným praním.Nedá se ani popsat, jak je příze měkkoučká a jemná na dotyk :)

Moc bych chtěla doporučit nákup v tomto obchůdku s názvem Taky klubka :) Krámek vlastní moc příjemné ženy- maminka s dcerou a je vidět, že je tato práce velice baví, protože jejich obchod je sice malý prostor, ale s nádhernými kvalitními přízemi, látkami a jinými doplňky pro šití. Mě navíc velice potěšilo jednání paní majitelky, které jsem volala v pátek odpoledne, jestli mají tuto přízi a jelikož jsme zjistily, že nebudu stíhat otevírací dobu kvůli své práci, tak byla paní majitelka velice ochotná a setkaly jsme se navečer- díky tomu jsem tentýž den mohla vlásky udělat.Panenka mi sedí u šicího stroje a bude pečlivě střežit jakékoliv moje šicí počínání :)

Ještě jsem musela dodat fotky vylepšení šicího stroje- přidala jsem minišpulku a malé kovové nůžky, které jsem si objednala na Aliexpressu. Nyní jsem konečně maximálně spokojená :)

6 komentářů:

 1. Terezko, věř nebo nevěř, ale když jsem viděla fotku s odkazem, tak jsem si hned říkala, že dobrá látka, že mi připomíná tebe. Pak jsem si stihla ještě pomyslet, jestli má ta džínová bunda nějaký důvod? Normálně jsi mi tím začátkem odpověděla na všechno, co mi prolétlo hlavou. A ta panenka na mě zapůsobila přesně tak, jak jsi to popsala. Je krásná. Kdybych v termínu PPM neměla seminář, tak jedu do Prahy, abych tě poznala i osobně. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Tééééééééda, to musela být piplačka. Parádní a jaké má krásné dredy :) a ten stroj je tedy vymazlený :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak ta je super. A ta džiska to musel byt masakr. Ale zdařilo se. Tleskam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo- džíska byla šílenost :) Ale jsem ráda, že se zadařilo :D Moc děkuji za milá slova.

   Vymazat